Bizi Takip Edin
instagram
google
youtube
twitter
facebook
Menfez

 

MENFEZ

 

 

Hava üfleme kanallarında kullanılan toplayıcı menfezler özel çekilmiş alüminyum profilden imal edilmektedir. Aerodinamik yapıya sahip kanatlar el ile rahatlıkla ayarlanabilmektedir. Elektrostatik fırın boya ile istenilen renge boyanabilir. Damperli ve dampersiz tipleri mevcuttur. Damperler paralel veya zıt kanatlı olarak imal edilir. Menfez Kanatları el veya tornavida benzeri bir alet yardımı ile kolayca ayarlanarak,hava emişi yönlendirilir.

      Fan coil ve cihaz emişlerinde,60*60 cm karolajlı asma tavanlarda kullanılmak üzere,tırnaklı dar kasa alüminyum profil ve özel kesilmiş alüminyum saçtan imal edilmektedir. loksal,analog veya elektrostatik fırın boyalı olarak kullanılabilir. Fırın boya rengi RAL toz boya katalogundan belirlenir.Fan coil ve cihaz emişlerinde,60*60 cm karolajlı asma tavanlarda kullanılmak üzere,tırnaklı dar kasa alüminyum profil ve özel kesilmiş alüminyum saçtan imal edilmektedir. loksal,analog veya elektrostatik fırın boyalı olarak kullanılabilir. Fırın boya rengi RAL toz boya katalogundan belirlenir.

 

 

 

Hava üfleme kanallarında kullanılan dağıtıcı menfezler özel çekilmiş alüminyum profilden imal edilmektedir. Aerodinamik yapıya sahip kanatlar el ile rahatlıkla ayarlanabilmektedir. Elektrostatik fırın boya ile istenilen renge boyanabilir. Damperli ve dampersiz tipleri mevcuttur. Damperler paralel veya zıt kanatlı olarak imal edilir.
Haddelenmiş alüminyum profilden imal edilmektedir.Tersine konmuş olan V kanatlar doğal hava sirkülasyonu sağlarken, görüntü ve ışık engelleyici görevi de görür. Bitişik oda duvarlarında ve kapılarda kullanılır.Tek kanatlı menfez, çift sıra kanatlı menfez, tek sıra kanatlı dairesel menfez, kare petek menfez, kare petek kasalı menfez, çift sıra kanatlı menfez, kanla menfezi, lineer menfez sabit kanatlı menfez.

 

 Toplayıcı Menfezler

 Emiş kanallarının ihtiyaç duyulan noktalarında kullanılır. Geniş ve dar kasalı olarak özel biçimlendirilmiş aliminyum profilden üretilir. Damper takılabilir kanatları yatay eksende sabit veya hareketli olabilir. Vidalı ve sustalı olarak monte edilen menfezler; tercihe göre eloksal, analog ve eloktro-statik fırın boyalı olarak imal edilir.

 

Dağıtıcı Menfez

Çift Sıra Kanatlı Dağıtıcı Menfezler

Hava kanallarının üfleme noktaların da kullanılır. Geniş ve dar kasalı olarak özel biçimlendirilmiş aliminyum profilden üretilir.Damper takılabilir kanatları yatay eksende sabit ve ya hareketli olabilir. Vidalı ve sustalı olarak monte edilen menfez tercihe göre eloksal, analog ve eloktrostatik fırın boyalı olarak imal edilir.

 

 

  Kare Petek Menfezler

 

Fan-coil ve cihaz emişleri için tercih edilen petek menfez; özel kesilmiş alimünyum levhadan dampersiz olarak üretilir.

Ancak, hava ayarı gerektiren yerler de arkasına hava ayar damperi monte edilerekte üretilebilir.

Vidalı ve sustalı olarak monte edilen menfezler; tercihe göre eloksal, analog ve eloktrostatik fırın boyalı olarak imal edilir.

MKP-10 Kare petek araları 12 mm veya 20 mm olarak imal edilir. MKP-11 Karepetek menfezler, paralel veya zıt kanatlı ve damper montajlı olarak ta imal edilir.

 

                                                                                                                                                  

 

 

Yuvarlak Kanal Menfezleri

Yuvarlak kenetli ve silindirik hava kanallarının emiş ve üfleme noktalarında, kanal çapına uygun olarak tek ve çift sıra kanatlı olarak kullanılır.Hava damperi takılabilir. Özel biçimlendirilmiş aliminyum profilden üretilir. Tercihe göre eloksal, analog ve eloktrostatik fırın boyalı olarak imal edilir.

 

DAMPERLER

 Klima Santralleri,hava kanalları ile benzeri sistem ve ünitelerde kullanılır.Alüminyum profil ve kanatlardan oluşan, hava debisini ayarlama imkanı sağlayan plastik dişli plastik dişli tahrik mekanizmasıyla çalışır.Kanatlar, aerodinamik yapıya sahiptir.Kanatların dişliler üzerindeki yataklaması ile boşluksuz, hassa ayarı manuel ve servemotor ile kumanda edilebilir.

 

 

 

 

maviweb